Изиграха се още шест срещи от 1-ия кръг немската Бундеслига. Сезонът бе открит със срещата между отборите на Байерн (М) и Хамбургер, който завърши 2:2.

Съставът на Байер (Леверкузен) загуби домакинския си мач от Борусия (Дортмунд) с 2:3, като през мача гостите превъзхождаха в игрово отношение и можеха да си тръгнат от Леверкузен с по-изразителен резултат.

Още в 4-та минута парагвайския национал Валдес откри резултата за дортмунци, но през 21-та минута Патрик Хелмес изравни. В 38-та минута Флориан Кринге изведе напред гостите и те водеха на полувремето с 2:1. През второто полувреме отборът на Борусия продължи да напада и в 49-та минута Суботич направи резултата 3:1 в полза на тима от Дортмунд. През 83-та минута Щефан Кислинг намали резултата и мачът завърши 2:3 за Борусия(Дортмунд).

Вердер изпусна да победи като гост значително по-скромния отбор на Арминия (Билефелд) и направи 2:2. Резултатът откри Маркус Розенберг в 60-та минута, но вердерци не успяха да запазят преднината си и през 74-та минута полякът Вишнярек изравни резултата. В 80-та минута отново Розенберг изведе Вердер напред в резултатът, но в следващата атака Вишнярек изравни.


Тимът на Енерги (Котбус), в който играят българските футболни национали Станислав Ангелов и Димитър Рангелов, загуби с 0:3 от новака в Бундеслига Хофенхайм

Резултати от другите мачове:

Карлсруе – Бохум 1:0
Шалке 04 – Хановер 3:0
Волфсбург – Кьолн 2:1