Отборът на Бордо ще зимува като лидер в шампионата на Франция по време на коледните и новогодишните празници. Шампионите  победиха като гости Тулуза с 2:1 в среща от 19-ия кръг и записаха своя шести пореден успех в Лига 1. Домакините поведоха в резултата още в 4-ата минута на срещата чрез Мачадо, но само 4 по-късно Маруан Чамак изравни за тима на Лоран Блан. Успехът на Бордо донесе Вендел с попадение 15 минути преди края на срещата. Трите точки отдалечиха Бордо на 9 точки от втория тим във временнотокласиране Лил.

Съставът на Олимпик Лион пък записа петата си загуба от началото на сезона. Най-силния тим във Франция в последните години отстъпи на Монпелие с 1:2 на своя стадион Стад Жерлан, а това поражение намали значително шансовете на тима да преследва нова титла. Гостите излязоха напред в резултата, когато Монтаро се разписа за 0:1 в 51-ата минута. Бафетимби Гомис обаче възстанови равенството в 82-ата. Точка на спора сложи Марвео, който оформи крайния резултат пет минути преди края на редовното време. След този мач Лион се свлече до 6-ото място с актив от 30 точки, а Монпелие се изкачи на 3-та позиция с 3 повече.

Оксер се наложи като гост над Олимпик Марсилия с 2:0. Гостуващия тим тотално надигра именития си съперник и заслужено взе трите точки. Денис Олиеш отбеляза и двете попадения във вратата на Марсилия съответно в 41-та и 79-та минута. След този мач Оксер е вече с актив от 32 точки и се изкачи на 4-то място във временното класиране, докато Олимпик се свлече до 5-ата позиция със същия точков актив, но с по-лоши показатели.

В останалите двубои от този кръг:

Льо Ман и Монако завършиха наравно 1:1, Лориен победи Велансиен с 3:2, Нанси загуби от Лил с 0:4, Ница – Булон 2:2, ПСЖ – Гренобъл 4:0 и Сошо – Рен 2:0. След края на първия полусезон начмело в класирането е Бордо, пред Лил, Монпелие и Марсилия.