Бока Хуниорс завърши 1:1 срещу гостуващия Сан Мартин в мач от деветия кръг на аржентинското футболно първенство. Така възпитаниците на Хулио Фалсиони паднаха на четвърто място в подреждането със 17 точки и пропуснаха възможността да се изравнят с лидера Нюелс Олд Бойс, който има 19.

В 34-ата минута Мауро Богадо изведе тима от Сан Хуан напред в резултата от дузпа. Само пет минути по-късно Бока също получи правото да изпълни наказателен удар, след като Гастон Карпари изби с ръка от голлинията удар на Сантиаго Силва, заради което получи директен червен картон. Скиави обаче стреля край вратата от от бялата точка.

Ветеранът все пак се реваншира частично за допуснатите грешки и изравни в края на първата част с удар по тревата от 20 метра. Бока натисна след почивката, но не успя да се възползва от числения си превес. След срещата феновете на отбора бурно освиркаха старши треньора Фалсиони и поискаха неговата оставка, след като Бока спечели само една победа в последните си четири мача.

Лидерът Нюелс Олд Бойс и Тигре пък направиха нулево равенство. Расинг Клуб пък излезе на второ място със 17 точки след домакински успех с 4:0 на Сан Лоренсо. Вратарят Себастиан Саха откри от дузпа в 17-ата минута, Хавиер Кампора също се разписа, а гостите си отбелязаха два
автогола чрез Гонсало Проспери и Сантиаго Хентилети, като завършиха мача с 9 души след червени картони на Хентилети и Абел Масуеро в средата на втората част.

Велес Сарсфийлд падна на трето място също със 17 точки, след като допусна домакинска загуба от Колон с 2:4. Две попадения за успеха на гостите реализира Емануел Гилиоти. Ернесто Фариас се разписа два пъти и помогна на Индепендиенте да постигне първи успех за сезона след 2:1 на терена на Унион (Санта Фе). Шампионът Арсенал загуби с 0:4 от гостуващия Ривър Плейт и след четвъртото си поредно поражение се свлече на 14-о място с 11 точки. Резервата Рохелио Мори се отличи с два гола за победата.