Българският национал Димитър Бербатов ще направи своя дебют пред публиката на своя Тотнъм Хотспър при домакинския двубой срещу новака Шефийлд Юнайтед. Феновете на стадион „Уайт Харт Лейн” все още очакват първото попадение на рекордната покупка на „шпорите” за това лято. След тежкото поражение в първия мач и загубата с 0:2 от Болтън Уондърърс, сега възпитаниците на холандския мениджър Мартин Йол нямат право на грешка и ще трябва да атакуват от първата минута своя съперник. Именно затова се очаква наставникът на домакините да излезе с трима в нападение – Роби Кийн, Димитър Бербатов и Джърмейн Дефоу. Интересно е обаче как ще се справи защитата на тима, която бе набедена за най-голям виновник за загубата с 0:2 от Болтън в първия кръг, след като допусна два гола за 10 минути в началото на двубоя.

Точно на обратния полюс са гостите от Шефийлд Юнайтед, които, за разлика от своя днешен съперник ""започнаха успешно кампанията си във Висшата лига. Още при дебюта си като новак в елита тази година „остриетата” изненадващо измъкнаха точка от считания за основен конкурент на Челси за титлата Ливърпул и показаха, че незаслужено бяха считани за един от почти сигурно изпадащите отбори. „Червено-белите” демонстрираха на практика как се играе срещу големите отбори, като се възползваха от единствената грешка в отбраната на съперника, за да отбележат своя гол, а след това се затвориха и ако не беше изключително спорната дузпа за „мърсисайдци” в 73-ата минута, можеха да стигнат и до трите точки. Роб Хълс определено ще бъде заплаха за отбраната на Тотнъм при центриранията и ако искат да имат успех, домакините ще трябва да се справят именно с него.

В другия двубой от днес вторият новак в елита Уотфорд приема Уест Хем на своя „Викъридж Роуд”. ""Домакините започнаха със загуба първенството и сега ще се опитат да зарадват своите фенове с първи точки за сезона. В същото време в лагера на „чуковете” всичко е спокойно, след като феновете се увериха, че контузията на Дийн Аштън няма да попречи на тима да бележи голове. Карлтън Коул и Боби Замора направиха впечатляващ мач срещу десетимата от Чарлтън в първия кръг и вкараха и трите гола за победата с 3:1 на „Ъптън парк” и това кара феновете на лондончани да очакват повторение на миналогодишното силно представяне в английската Висша лига.

Днес от 21,45 часа: Уотфорд – Уест Хем Юнайтед, „Викъридж Роуд”
От 22,00 часа: Тотнъм Хотспър – Шефийлд Юнайтед, „Уайт Харт Лейн”