Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за Тотнъм в официален мач. Неговият отбор победи с 2:0 новака Шефилд Юнайтед и записа първи точки след загубата от Болтън преди 3 дни. Българинът откри резултата още в 7-ата минута, засичайки добро подаване на Аарън Ленън отдясно. Само десет минути по-късно Бербо отново се прояви. ""Той свали с глава една топка в наказателното поле и Джърмейн Джинъс направи 2:0 за „шпорите”. Веднага след това бившият нападател на ЦСКА и Леверкузен пробва нов удар, но вратарят на гостите Пади Кени реагира вещо и спаси.
През второто полувреме играта се поуспокои, но въпреки това отново Тотнъм беше по-активният отбор. Хубава комбинация между Бербатов и ""Кийн изведе Лий Юнг Пьо на голова позиция, но кореецът пропусна. След мача доволният мениджър на Тотнъм Мартин Йол похвали най-вече Бербатов и Роби Кийн заради чудесното им взаимодействие на върха на атаката. На същото мнение бе и наставникът на "остриетата" Нийл Уорнък, който призна, че опасенията му от офанзивната мощ на домакинте са се оправдали напълно.

В друг изтеглен мач от втория кръг на Висшата лига Уотфорд и Уест Хям завършиха 1:1. Двата отбора си размениха по едно попадение за две минути чрез Марлон Кинг и Боби Замора и до края така и не можаха да се победят.