Димитър Бербатов отбеляза победния гол при победата на Манчестър Юнайтед с 2:1 като гост на Нюкасъл в мач от 28-ия кръг на английската Премиершип. С тази победа "червените дяволи" се приближават към титлата в Англия, като увеличиха аванса си на 7 точки пред Челси и Ливърпул. които имат и един мач повече.

Срещата на "Сейнт Джемсис Парк" започна лошо за играчите на Алекс Фъргюсън, след като домакините поведоха още в 9-та минута. Ван дер Саар направи груба грешка, от която се възползва датския нападател Петър Льовенкрандс и изведе Нюкясъл напред. Само десет минути по-късно Уейн Рууни изравни след пас на Джон О`Шей. До края на полувремето Рууни и Роналдо имаха други възможности за гол, но нямаха късмет.

В 56-та минута защитникът на домакините Стивън Тейлър направи сериозна грешка в опита си да върне топката към Харпър и тя попадна в Сун Джи Парк, който подаде перфектно на  Бербатов, който на празна врата не сбърка и донесе победата на Манчестър Юнайтед.

Капитанът на България записа общо 13-ия си гол за своя отбор през сезона, като донесе три много важни точки в борбата за титлата в Премиершип. Една минута преди края на срещата Бербатов бе заменен от  Райън Гигс.