Добре познатият ни отбор на Беларус намали сериозно шансовете на Румъния да се класира за финалите на Евро 2012, след като успя да стигне до равенство 2:2 при гостуването си в Букурещ в мач от група D.

Адриан Муту бе на път да се превърне в герой за северните ни съседи с голове в 19-ата и 51-ата минута, но Сергей Корниленко и Станислав Драгун смълчаха трибуните с головете си във вратата на Костел Пантилимон.

Така Румъния вече изостава на шест точки от втория Босна и Херцеговина, които победиха Люксембург с убедителното 5:0 в другата среща от групата.

Един Джеко започна головото шоу още в 12-ата минута, а три по-късно Звездан Мисимович удвои. Отново той направи 3:0 от дузпа в 22-ата минута, а в 36-ата Миралем Пянич покачи на 4:0. Крайното 5:0 оформи Харис Медунянин в 51-атам инута.