Отборът на Бетис нанесе първа загуба на Барселона от 11 септември миналата година. "Каталунците" отстъпиха с 1:3 като гости в мач-реванш от четвъртфиналите за Купата на Краля в Испания. Въпреки това момчетата на Хосеп Гуардиола се класираха за полуфиналите в надпреварата, тъй като бяха спечелили първата среща с 5:0.

Преди този мач Барселона нямаше загуба 28 поредни мача във всички турнири. Двубоят започна страхотно за домакините, които набързо вкараха две попадения. Хорхе Молина бе точен съответно в 2-ата и 7-ата минути. В 38-ата носителят на "Златната топка" Лео Меси намали, но в края на първата част Арзу вкара трети гол във вратата на Пинто, с което офрми и крайния резултат.

Алмерия също продължава напред за Купата на Краля след успех с 3:2 в реванша срещу Депортиво (Ла Коруня) като гост. Тимът на Хосе Луис Олтра се класира за следващата фаза с общ резултат 4:2. Гостите поведоха с 2:0 на "Риасор" до 20-ата минута чрез Корона и Крусат.

С попадения в края на първото и началото на второто полувреме обаче Депортиво успя да изравни. Точни бяха Пабло Алварес от дузпа и Адриан. В 55-ата минута обаче Гоитом от дузпа вкара трети гол в полза на Алмерия, с който оформи и крайния резултат. След това Меси имаше възможност да вкара втори гол, след като Барселона получи правото да изпълни дузпа, но аржентинецът не успя да уцели вратата.