Съставът на Барселона спечели Суперкупата на Испания след разгром над Севиля с 4:0 в реванша и с общ резултат 5:3 завоюва рофея.

Звездата на тима Лионел Меси бе над всички. Аржентинският национал се отличи с хеттрик, а гостите си отбелязаха и автогол.

Срещата започна отлично за "каталунците". След само 13 минути игра Педро проби в наказателното поле, а Конко засече неговото подаване в собствената си врата. В 24-ата минута започна шоуто на Лео Меси. Той направи 2:0 след чудесно извеждащо подаване на Шави. Малко преди почивката аржентинецът отново бе точен, този път след пас на Дани Алвеш.

Малко преди края на двубоя отново Меси направи 4:0. Адриано Корея направи дебют за тима на Хосеп Гуардиола, влизайки в игра през второто полувреме. Златан Ибрахимович остана на резервната скамейка на Барса и това засили слуховете, че дните на шведския национал на "Ноу Камп" са преброени.