Съставът на Барселона заиса нов успех в испанския шамионат. "Каталунците" спечелиха гостуването си на Еркулес с 3:0 в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион. Успехът бе 15-ти пореден за Барселона в шампионата.

Резултатът откри Педро в 43-ата минута след извеждащ пас на Шави.  През втората част Барса атакуваше, но така и не стигаше до ново попадение.  В 85-ата минута Еркулес остана с човек по-малко, след като резервата Хавиер Фаринос получи втори жълт картон.

Две минути по-късно Лео Меси направи 2:0. В края на мача носителят на "Златната топка" реализира и второто си попадение в срещата и оформи класическото 3:0. В класирането Барселона е лидер с 58 точки, вторият Реал (Мадрид) има 51 точки и мач по-малко.

За шампионите това бе 15-та поредна победа, с което те изравниха рекорда за най-много поредни победи в испанския шампионат, който бе постигнат от Реал (Мадрид) по времето на Алфредо Ди Стефано през сезон 1960/1961 година.