Барселона разгроми Атлетико (Мадрид) с 6:1 в дербито на 6-ия кръг на Примера дивисион. Двата отбора сътвориха зрелищен двубой като само за половин час бяха отбелязани шест гола. Момчетата на Хосеп Гуардиола демонстрираха страхотна игра особено в нападение.

Защитникът Рафаел Маркес откри резултата още в 3-та минута, а само след две минути Самуел Ето’о реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Уйфалуши срещу Лео Меси. Аржентинският национал направи резултата класически в 8-та минута, когато изпълни пряк свободен удар без да изчака сигнала на главния рефер Итуралде Гонзалес и изненада Купе.

Макси Родригес върна един гол в 13-ата минута след силен изстрел извън наказателното поле. Отборът на Барселона реализира четвъртия си гол в 18-та минута след брилянтно отиграване на камерунеца Ето’о, който вкара втория си гол в мача.

В 28-та минута Лео Меси отправи силен удар, топката срещна гредата и исландецът Гудьонсен я прати в мрежата на Атлетико за пети път. Резервата Тиери Анри, който се появи през втората част, оформи крайното 6:1 в 73-та минута с удар извън пеналта.

В другия двубой от Примера дивисион Виляреал обърна гостуващия Бетис с 2:1 и поведе в класирането с 16 точки. Гостите от Севиля изиграха отлично първо полувреме, в което доминираха и заслужено се оттеглиха с аванс на почивката.

Абела Перес Дамиа откри резултата в 20-та минута след пас на Марк Гонсалес. След почивката обаче домакините с два бързи гола стигнаха до пълен обрат. В 67-та минута Гонсало Родригес с глава прати топката в мрежата след центриране от фаул от ляво на Ариел Ибагаса.

Три минути по-късно Хосеба Лоренте отблизо направи 2:1 след центриране от дясно и разбъркване в наказателното поле. Така Бетис остана без победа от началото на сезона.