Съставът на Барселона се класира за финала в турнира за купата на Краля в Испания, след като късно снощи завърши наравно 1:1 при гостуването си на Майорка.

В първия мач каталунците стигнаха до победа с 2:0, а във вчерашния реванш резултата откри Гонзало Кастро в самия край на първото полувреме. В 50-та минута домакините получиха прекрасна възможност да стигнат до втори гол, след като главния съдия отсъди дузпа в тяхна полза, а Мартин Касерес от Барселона бе изгонен. Вратаря Пинто обаче спаси удара на Марти, а 65-та минута Майорка също остана в намален състав след като и Хосеми получи червен картон.

В края на двубоя Меси успя да изравни и така осигури на тима си участие на финал. Там съперник на Барса ще бъде Атлетик Билбао, който стигна до убедителен успех с 3:0 над гостуващия Севиля. Головете отбелязаха Мартинес в 4-та, Фернандо Йоренте в 34-та и Гайска Токуеро в 37-та минута. Така Атлетик продължава напред с общ резултат от двата мача 4:2, като това ще бъде първия финал на тима в състезанието от близо 24 години.