Отборът на Барселона е новият световен клубен шампион. На финала испанският тим победи аржентинския Естудиантес с 2:1 след продължения.

Първото попадение в срещата отбеляза Босели, след пряк-свободен удар в 37-та минута, извеждайки Естудиантес напред в резултата. В края на редовните 90 минути обаче Педро Родригес изравни резултата. Герой на мача стана носителят на "Златната топка" Лионел Меси, който реализира победното попадение в продължението.

Така испанският тим спечели своя шести трофей в рамките на само една календарна година. Естудиантес можеше да спечели отличието за пръв път от далечната 1968 година, когато надигра Манчестър Юнайтед в грандиозен финал, а състезанието все още носеше наименованието "Междуконтинентална купа".

Тимът на Атланте пък спечели мача за третото място, след като надделя над корейския Поханг Стийлърс с 4:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши 1:1.