По-трудно от очакваното, но Барселона стигна до победа с 2:1 срещу Атлетик (Билбао) на „Камп Ноу”, в среща от 24-ия кръг на испанското първенство.

В герой, както обикновено, се превърна Лионел Меси, който релизира победното попадение и успя да сломи борбено настроените баски.

Мачът започна отлично за каталунците и още в 4-ата минута след пас на Дани Алвеш, Давид Вия откри резултата.

Гостите обаче успяха да удържат началния устрем на Барса и след почивката дори стигнаха до изравнителен гол. В 50-ата минута Бускетс извърши нарушение в наказателното поле срещу Йоренте и бе отсъдена дузпа, която Ираола превърна в гол.

Меси каза своята дума в 78-ата минута, когато Дани Алвеш направи поредния си пробив и се отчете с втора асистенция в мача, а аржентинецът получил топката в наказателното поле, реализира за 2:1.

С успеха Барселона успя да задържи аванса си от пет точки на върха в класирането в Примера пред Реал (Мадрид).  Атлетик (Билбао) е на пета позиция, но вече изостава с осем точки от местата даващи право на участие в Шампинската лига.

В друга среща Севиля спечели с минималното 1:0 срещу гостуващия Еркулес и вече е само на три точки от зоната на евротурнирите.