
Тимът на Байерн (Мюнхен) загуби с 1:2 гостуването си на Майнц 05 в третия кръг и записа най-слабия си старт на сезон в Бундеслигата от 43 години. Тимът на Луис ван Гаал започна с две поредни равенства, а днес допусна и първо поражение в кампанията. В 25 -та минута Андре Шюрле изведе Андреас Иваншиц в чиста позиция в наказателното поле и австриецът преодоля Михаел Рензинг с удар в близкия ъгъл.
Осем минути преди почивката Майнц удвои. Флориан Хелер центрира от дясно и Аристид Бансе с глава направи 2:0. "Баварците" успяха да върнат едно попадение в 47-та минута, когато македонецът Николче Новески засече с глава в собствената си врата остро центриране пред вратата на Томас Мюлер.
Българският нападател Димитър Рангелов влезе като резерва при равенството 1:1 на Борусия (Дортмунд) срещу гостуващия Щутгарт. Българинът влезе в игра в 65-та минута на мястото на Лукас Бариос, а седем минути преди края можеше да донесе победата на тима си, но намери напречната греда след удар с глава от десетина метра след центриране на Тамаш Хайнал от фаул от ляво. Иначе Нелсон Валдес откри за Щутгарт в 27-та минута. В 47-ата минута Георг Нидермайер изравни с глава отблизо.
Други резултати от Бундеслига, 3-ти кръг:
Кьолн - Айнтрахт (Франкфурт) 0:0
Фрайбург - Байер (Леверкузен) 0:5
Нюрнберг - Хановер 0:2

