Спортният директор на рекордьора по титли в Германия Байен (Мюнхен) Дитер Хьонес изрази негодуванието си от начина, по който звездата на баварците Михаел Балак е решил да си тръгне от клуба. "Аз лично нямам никакви претенции, когато един футболист след 4 години в Мюнхен избира да напусне "Алианц Арена". Всеки играч обаче трябва да има собствена чест и да каже в очите на своите работодатели: "Тръгвам си, защото заслужавам повече пари", изрази мнението си си Хьонес в интервю за авторитетното списание "Кикер".

Спортният директор на шампионите сподели разочарованието си от държанието на 29-годишният полузащитник, който най-вероятно ще премине в Челси през лятото със свободен трансфер. "Може би наистина искаме много от един футболист. Нуждаем се от лидер, който да убеждава с играта си във всеки мач, но и също така да дава пример на по-младите си съотборници. Ето това липсва на Михаел Балак", изтъкна Ули Хьонес.

""

В последните 2 мача за първенство халфът не бе на познатото ниво и това спомогна за спечелената само точка от двубоите с Кьолн (2:2) и Вердер (0:3). Утре баварците излизат в полуфинал за Купата на страната срещу втородивизионния тим на Санкт Паули, като капитанът на Бундестима Балак пропуска срещата заради болки в срамната кост.