Кризата в Байерн за пореден път се потвърди, след като "баварците" не успяха да вземат победа в четвърти пореден мач. Този път момчетата на Юрген Клинсман завършиха наравно 3:3 на "Алианц Арена" с Бохум.

Даниел ван Буйтен откри за Байерн още в 15-та минута след пас на Клозе. Бохум обаче успя да изравни в 29-та с гол на Синан Калоглу. Малко преди почивката Зе Роберто с хубав удар даде нова преднина на домакините.

В 69-та минута отново Зе Роберто с шут извън наказателното поле направи резултата 3:1. Отборът на Бохум обаче не се предаде и успя да изравни чрез Дабровски в 83-та и Гроте в 85-та. Така от последните си три мача в Бундеслигата, Байерн има само точка.

Отборът на Щутгарт се наложи с 4:1 над Вердер (Бремен) в дербито на 7-ия кръг на Бундеслигата.
Домакините започнаха отлично срещата като още в 18-та минута откриха резултата чрез Кедира, който получи хубав пас от Какау, финтира Тим Вийзе и прати топката в опразнената врата.

Щутгарт продължи да натиска и в 29-та минута Траш реализира втори гол след воле от 20 метра. Отборът на Вердер имаше своите шансове, но пропуски пред вратаря на Щутгарт Йенс Леман направиха Клаудио Писаро и Маркус Розенберг.

През второто полувреме отново домакините показаха по-добра игра. В 63-та минута Хилберт от 4 метра направи резултата класически. В ответната атака обаче Вердер намали след страхотно изпълнен пряк свободен удар на Диего. Всичко свърши в  88-та минута, когато Мартин Ланихнова направи резултата 4:1.