Байерн Мюнхен победи Борусия Дортмунд с 2:1 след продължения и спечели рекордната 14-а купа на Германия по футбол.

Италианският национал Лука Тони за пореден път през този сезон се оказа безценен за Байерн Мюнхен, като реализира и двата гола за баварците на финала в Берлин.

Тони откри резултата в 11-а минута след пас на Франк Рибери и този гол изглеждаше ще се окаже достатъчен за триумфа на Байерн. В даденото от рефера продължение на редовното време хърватският национал Младен Петрич изравни и прати мача в продължения.

Дортмунд бе близо до пълен обрат, но удар на Кринге в 100-та минута бе спасен с вещина от капитана на Байерн Оливер Кан.

В 103-а минута Лука Тони отново бе най-съобразителен в наказателното поле, след подаване на Подолски малко случайно отклони топката и тя влезе за втори път в мрежата на Дортмунд. Това бе негов 35-и гол в
един забележителен първи сезон на Тони с екипа на Байерн.

Дортмунд завърши мача с 10 души след втори жълт картон на Блашчиковски в 108-а минута, което съвсем спря устрема на "жълтите".

Финалът в Берлин беше четвъртият пореден мач за италианския нападател, в който той бележи два гола.