Отборът на Байерн (Мюнхен) разгроми гостуващия Хановер с 5:1 в мач от 23 кръг на Бундеслигата. Още в 15-та минута още с първия си удар към вратата "червените" шокираха препълнените трибуни на стадион "Алианц Арена" и съвсем неочаквано откриха резултата в своя полза с гол на Иржи Щайнер. В 20-ата минута обаче Бастаин Швайнщайгер центрира чудесно, топката попадна на главата на Даниел Ван Буйтен и защитникът на Байерн изравни отблизо.

Пет минути по-късно отново центриране на Швайнщайгер доведе до нов гол за домакините. Точентози път бе Мирослав Клозе. В 34-та минута Лукас Подолски също прати топката във вратата на Енке, но реферът отмени попадението заради засада. Секунди по-късно Клозе изведе Хамит Алтънтоп, който финтира Фаренхорст и с хубав удар покачи на 3:1.

През втората част отново момчетата на Юрген Клинсман бяха по-активни на терена. В 73-та минута Лукас Подолски получи перфектно подаване от Зе Роберто и с глава направи 4:1. Минута преди края на редовното време Мартин Демикелис оформи крайното 5:1.

В друга среща Щутгарт се наложи над Борусия (Дортмунд) с 2:1. В 10-та Елсон изведе домакините напред в резултата с попадение от пряк свободен удар. Малко след началото на втората част Нелсон Валдес възстанови равенството. Все пак Щутгарт достигна до победата с гол на Марио Гомес в 61-та минута.

Други резултати от Бундеслига, 23 кръг:

Енерги (Котбус) - Херта 1:3 Димитър Рангелов и Станислав Ангелов играха цял мач за домакините, а Валери Домовчийски влезе като резерва в 84-та минута за Херта
Хофенхайм - Вердер 0:0
Борусия (Мюнхенгладбах) - Хамбургер 4:1
Волфсбург - Карлсруе 1:0