В четвъртфинален мач за купата на Германия Байер (Леверкузен) елиминира носителят на трофея Байерн (Мюнхен).

В много интересен двубой, които се игра на стадион LTU Арена в Дюселдорф, баварците загубиха с 2:4.  Мачът не предвещаваше такава драма, след като първото полувреме завърши без голове. След почивката само до 70-та минута играчите на Байер (Левекузен) Барнета, Видал и Хелмес направиха резултата класически- 3:0.

Лусио и Клозе върнаха надеждите на Байерн с два бързи гола в 72-та и 74-та минути, но в последните секунди на двубоя Щефан Кислинг реализира за 4:2 и присъедини отбора си към другите полуфиналисти - Вердер (Бремен), Хамбургер и Майнц 05.

Вердер Бремен разгроми Волфсбург с 5:2 като гост, а тимът от Хамбург елиминира Веен от втора дивизия след победа с 2:1. Вчера Майнц се наложи над Шалке с 1:0.