Байер (Леверкузен) излезе на второ място в Бундеслигата, след като победи гостуващия Щутгарт с 4:2 в мач от 23-ия кръг на първенството. Националът Кислинг даде преднина на домакините в 7-ата минута, но Харник успя да изравни в 16-ата минута. Малко преди края на полувремето Кастро отново изведе Байер напред в резултата.

През втората част Кузманович отново възстанови равенството с гол в 52-ата минута. Девет минути преди края Рейнарц вкара трети гол за Байер, а в добавеното от съдията време Кислинг вкара втория си гол за крайното 4:2.

След този успех Байер (Леверкузен) има актив от 45 точки с десет по-малко от лидера Борусия (Дортмунд). Положението на Щутгарт става все по-критично, след като отбора се намира на предпоследна позиция на 4 точки от мястото даващо право на бараж за оставане в Бундеслигата.