Завърши последният 38-ми кръг от бразилското първенство. След като шампионът Флуминензе си осигури титлта още пред няколко мача те приключиха с домакинска загуба от Васко да Гама с 1:2.

В последният кръг Спорт Ресифе стана четвъртият и последен отбор, който изпада, след като отстъпи на съгражданите си от Наутико с 0:1. Преди това вече бяха ясни останалите три - Палмейрас, Атлетико Гоянензе и Фигейрензе.

Гремио каза сбогом на Олимпийския стадион в Порто Алегре с 0:0 със съгражданите си от Интернасионал. Синьо-черните от Гремио завършиха на 3-о място в крайното класиране и не успяха да вземат директно участие в групите на Копа Либертадорес през следващия сезон.

Това равенство в комбинация с победата с 3:2 у дома над Крузейро изстреля Атлетико Минейро на втора позиция, но за Роналдиньо и съотборниците му едва ли е кой знае каква утеха, след като те бяха претенденти за титлата в голяма част от сезона.