Отборът на Атлетико (Мадрид) си гарантира участие в квалификациите за Шампионската лига, след като победи Алмерия с 3:0 в последния 38-ми кръг от испанското първенство. Серхио Агуеро и Раул Гарсия вкараха през първото полувреме, а Диего Форлан се разписа пет минути след почивката. Атлетико се нуждаеше само от равенство, за да не даде шанс на преследвача Виляреал, който се наложи като гост над Майорка с 3:2.

С успеха си мадридчани завършиха с 67 точки, а Виляреал остана пети с 65. В същото време с два гола на Давид Вия Валенсия победи Атлетик (Билбао) и зае шесто място, даващо право на участие в Лига Европа. Атлетик завърши мача с 10 души, тъй като Микел Балензиага бе изгонен в 78-та минута.

Направилият требъл тим на Барселона завърши сезона с равенство 1:1 при гостуването на Депортиво (Ла Коруня). "Каталунците" изоставаха в резултата след като Родолфо Бодипо бе открил в 31-та минута. Камерунецът Самуел Ето'о обаче изравни минута преди края на двубоя, отбелязвайки 30-ия си гол в Примера дивисион.