Астън Вила разгроми с 6:0 Дарби Каунти като гост, в мач от 34-ия кръг на Премиършип.

Тимът от Бирмингам правеше каквото си поиска със съперника и отбеляза цели 6 гола, като най-хубавото бе на българския национал Стилян Петров, който прехвърли вратаря на домакините от почти 60 метра.

Астън Вила поведе с 2:0 само в разстояние на една минута, като първо Ашли Йънг се разписа (’25), а Джон Карю удвои секунди по-късно. Тогава дойде ред на фамозния гол на Петров, който оформи резултата на полувремето. През вторите 45 минути гостите продължиха наказателната си акция и отбелязаха нови три попадение чрез Бари (’58), Агбонлахор (’76) и Херууд (’85).

По този начин Астън Вила съхрани шансовете си за участие в европейските турнири, а Дарби за пореден път доказа, че класата на тима е далеч под нивото на Висшата лига. Агенция "Фокус"