
Отборите на Астън Вила и Евертън направиха зрелищен мач, който завърши без победител. Българският национал Стилиян Петров игра през цялата среща и изработи дузпа, вкарана от Гарет Бари за крайното 3:3.
Мароан Фелаини откри резултата в полза на Евертън в 19-та минута, след центриране по тревата през почти цялата отбрана на домакините и вкара на празна врата за 1:0. Само четири минути по-късно Тим Кейхил засече центриране с глава, но уцели напречната греда, която изпрати топката на сантиметри пред голлинията. Австралийският халф обаче бе най-бърз и засече отскочилата топка отново с глава от около половин метър за 2:0 в полза на Евертън. Астън Вила натисна съперниците си и успя да намали в 33-та минута чрез Карю.
След почивката Евертън отново поведе с два гола разлика с гол на Стивън Пиенар в 54-та минута, но още в ответната атака Джеймс Милнър вкара за 2:3 със страхотен удар от пряксвободен удар.
В 67-та минута Джон Карю отигра с глава топка в накзателното поле на гостите, където Стилиян Петров се пребори за нея и получи удар в главата от Джулън Лескът. Реферът Хауърд Уеб видя нарушението и отсъди дузпа, която Гарет Бари с мощен удар превърна в гол за крайното 3:3.
И двата отбора запазиха местата си, като Астън Вила е на 5-то, а Евертън на 6-то във временното класиране.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















