Отборът на Арсенал се върна на върха в Премиършип след като в последна среща от 13-ия кръг надви Рединг с 3:1 като гост. С отбелязаните три гола в този мач "артилеристите" вече имат 1001 попадения на своя сметка във висшата лига на Англия.

В първите минути играта бе сравнително равностойна, но гостите бяха по-близо до откриване на резултата след като Адебайор удари греда. Постепенно атаките на Арсенал станаха по-настървени и в самия край на полувремето Фламини откри резултата след отлична бърза атака.

Втората част бе почти изцяло под диктовката на "топчиите", които още в 52-ата минута удвоиха аванса си след техничен удар на Адебайор. Играчите на домакините играеха доста беззъбо и дори страхливо и това логично доведе до ново попадение в тяхната врата, дело на Александър Хлеб. Беларусинът бе изведен в наказаелното поле, излъга вратаря и прати топката в мрежата.

Едва тогава Рединг погледна по-смело към вратата на Алмуниа и организира няколко нелоши атаки, една от които завърши с греда, а следващата донесе и почетно попадение. След разбъркване пред вратата на Арсенал топката стигна до Шори, който бе точен за крайното 1:3.

Така Арсенал отново се изкачи на първата позиция в таблицата с равни точки и мач по-малко от Манчестър Юнайтед. Рединг пък остава в златната среда на 12-а позиция с 13 точки.

Рединг - Арсенал 1:3

0:1 Фламини (44)

0:2 Адебайор (52)