Арсенал победи втородивизионния Бърнли с 3:0 (1:0) като домакин и се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Англия по футбол.

Карлос Вела откри резултата в 25-та минута след пас на Андрей Аршавин. Момчетата на Арсен Венгер удвоиха аванса си шест минути след почивката с красив гол на Едуардо Да Силва. Нападателят получи пас от Александър Сонг и с удар от въздуха от десетина метра вкара втори гол за домакините.

В 72-та минута след 4-месечно отсъствие заради контузия в рамото, на терена се завърна английският национал Тио Уолкът, който замени Едуардо.

Шест минути преди края на редовното време Емануел Ебуе оформи крайното 3:0 със силен удар.

Играчите на Бърнли имаха чудесна възможност да намалят резултата, но Стивън Колдуел нацели напречната греда с глава от десетина метра. За място на полуфиналите Арсенал ще спори с Хъл Сити.

Евертън пък се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА), след като "карамелите" постигнаха обрат през второто полувреме и победиха с 2:1 гостуващия Мидълзбро.

Дейвид Уийтър откри за гостите в края на първата част, а Мароан Фелаини  направи 1:1 в 50-та минута. Нападателят Луи Саа класира напред тима си, с гол седем минути по-късно.