След като вече осигури услугите на няколко много качествени футболисти собственикът на Анжи Сюлейман Керимов вече мисли и за силно попълнение на треньорския пост.

Клубът от Махачкала вече обмисля трансфер на Гуус Хидинк, който в момента е селекционер на Турция. Керимов е готов да изчака холандския специалист до края на европейското първенство през 2012 г., ако Турция се класира за финалите в Полша и Украйна или в противен случай да  го привлече още след края на квалификациите, които приключват през октомври.

В момента треньор на Анжи е Гаджи Гаджиев, който вкара тима в Премиер Лигата през 1999 г. и го изкара до финал на купата на Русия и участие в купата на УЕФА през 2001 г., а най-голямото му постижение е третото място в шампионата с Криля Советов през 2004 г.

В същото време този не толкова известен треньор вече разполага в състава си със световни звезди като Роберто Карлуш, Самуел Ето’о и Балаш Джуджак, а се очаква и подмамени от богатството на клуба в Махачкала да акостират и още звезди.