Англия се класира за Евро 2012 в Полша и Украйна. Тимът на Фабио Капело си гарантира първата позиция в нашата група "G" след равенство 2:2 срещу Черна гора в Подгорица. Ашли Йънг откри резултата в 11-ата минута след много добра асистенция на Тео Уолкът. В 31-ата Дарън Бент удвои преднината на "Трите лъва".

Малко преди почивката Зверотич намали резултата. Положението на англичаните се утежни в 74-ата минута, когато звездата на тима Уейн Рууни получи директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Численото превъзходство на Черна гора им помогна да стичнат до равенство. Малко преди края Делибашич се разписа за 2:2, като асистенцията бе на защитника на Манчестър Сити Стефан Савич.

В другия мач от групата Уелс се наложи над Швейцария с 2:0. Гостите играха с човек по-малко от 55-ата минута, когато Рето Циглер получи директен червен картон. Малко по-късно Уелс получи правото да изпълни дузпа, която бе превърната в гол от Арън Рамзи в 60-ата минута. 11 по-късно Гарет Бейл оформи крайното 2:0.

Така Англия се класира директно за Евро 2012, докато Черна гора ще спори на баражите.
Кръг преди края класирането изглежда така: Англия е с 18 точки, Черна гора има 12, Швейцария е с 12, Уелс с 6 и България с 5.