Алекс Фъргюсън е начело на Манчестър Юнайтед общо 8817 дни. Миналата неделя шотландският специалист подобри рекорда на Мат Бъзби за най-дълго задържалият се мениджър начело на "червените дяволи".

68-годишният Фъргюсън спечели 26 трофея от големи турнири от ноември 1986 година насам, като сред най-добрите му постижения са 11-те титли в Премиършип и двете купи от Шампионската лига.

Мат Бъзби, който също е шотландец, почина през 1994 година. Той изкара два периода начело на Юнайтед, като за годините между 1945-1969 и 1970-1971 спечели пет титли в Англия и една купа на европейските шампиони. Бъзби е начело на "червените дяволи" общо 8810 дни.

"Това е невероятен момент. Не знаех, че съм подобрил рекорда на Сър Мат. Клубът (Манчестър Юнайтед) в настоящия му вид е проектиран от Мат Бъзби. Той направи много неща, когато беше тук. Беше новатор. Усещахме присъствието му в сградата, защото се разнасяше уханието на тютюна от лулата му. Научил съм много неща от Мат Бъзби. Той беше много полезен за всички в клуба", заяви Сър Алекс.

"Първата ми цел, когато пристигнах в Манчестър бе да спечеля титлата на Англия. Не мисля, че сега някой треньор може да се задържи начело на един отбор толкова много години. Не съм очаквал да постигна толкова много успехи с тима и да се задържа като мениджър на Юнайтед толкова много години", каза още Фъргюсън, който е начело на "червените дяволи" от 24 години

Купите на Алекс Фъргюсън в Манчестър Юнайтед:

Първенство на Англия - 11 титли
ФА Къп - 5 пъти - Купа на Лигата - 4 пъти
Шампионска лига - 2 пъти
КНК - 1 път
Световна клубна купа - 1 път
Суперкупа на Европа - 1 път
Интерконтинентална купа - 1 път