Емануел Адебайор влезе като резерва и отбеляза хеттрик през второто полувреме при победата на Арсенал с 6:2 като гост на последния в класирането Дарби Каунти в последна среща от 36-ия кръг на футболното първенство на Англия.

Арсенал има 77 точки в актива си и се затвърди на трета позизиция  в класирането на Висшата
лига. На първите две места за Манчестър Юнайтед и Челси с по 81 точки

Гостите откриха резултата в 25-та минута с попадение на Никлас Бендтнер. Домакините, които допуснаха шест гола във втори домакински мач след поражението с 0:6 от Астън Вила, изравниха в 31-та с гол на Джейм Макевъли.
Пет минути преди края на първото полувреме Робин ван Перси отново даде преднина на гостите. Адебайор направи 3:1 в 59-та минута. Резервата Робърт Ърншоу върна един гол за Дарби Каунти 13 минути преди края на срещата. Само минута след това Тео Уолкът отбеляза за 4:2. С две попадения на Адебайор в 81-та и 91 -та минута Арсенал стигна до убедителната победа.