Нападателят на Манчестър Сити Емануел Адебайор заяви, че никога няма да забрави феновете на бившия си клуб - Арсенал. Двата тима играят днес в среща от Премиершип на стадион "Сити ъф Манчестър".

"Омразата, която изпитват привържениците на "топчиите" спрямо мен, ще остане завинаги в сърцето ми. Нормално е, когато показваш добри игри, големите клубове да те забележат. Не знам защо след като се появиха информациите, че Барселона и Милан проявяват интерес към мен, отношението на феновете се промени. Искам да покажа на хората, които вярват в мен, че съм добър футболист", заяви Адебайор пред английските медии.

"Наблюдавах изявите на много нападатели, но не видях много от тях да притежават качествата на Адебайор. Неговата енергия и ентусиазъм по време на игра направо ме изумяват", коментира мениджърът на "гражданите" Марк Хюз.