на живо

Трети "син" триумф във волейболното Вечно дерби

Левски обърна ЦСКА в трилър

Lap.bg

Левски победи ЦСКА с 3:2 гейма (17:25, 25:22, 24:26, 25:22, 16:14) в дербито от 22-ия кръг на родния волейболен шампионат.

Това беше най-трудният успех за "сините" срещу вечния съперник в първенството от началото на сезона. До днес Левски имаше две победи с по 3:0.

Снимка: Lap.bg

В зала Васил Симов, ЦСКА започна отлично и взе първия гейм. Левски изравни и водеше в третата част, но селекцията на Александър Попов стигна до обрат.

"Сините" отново изравниха, а в решителния тайбрек блесна разпределителят Симеон Николов. Левски пропиля 4 мачбола, обаче спечели след грешка на ЦСКА в атака.

Най-резултатен в мача стана Страхиня Бързакович от "армейците" с 25 точки. За Левски с по 21 завършиха Николов и Владимир Гърков.

Така в четвъртфиналите на първенството двойките ще бъдат Левски - Берое, Монтана - ЦСКА, Дея спорт - Черно море и Нефтохимик 2010 - Пирин Разлог. Играе се до 2 победи от 3 мача.