Левски Волей се класира за полуфиналните на мъжкото волейболно първенство.

"Сините" надигра вечния си съперник ЦСКА с 3:1 в своята зала "Сиконко" в решителния трети четвъртфинален плейоф. "Червените" спечелиха първия гейм с 25:21, но след това постепенно "сините" подобриха началния си удар и взеха инициатиавата, като надделяха в следващите три части на 22, 25 и 26.

Най-резултатен за Левски бе Симеон Александров с 23 точки, а капитанът Христо Цветанов добави 16. За ЦСКА се отличи капитанът Ивайло Стефанов със 17 точки. Двубоят се игра пред погледа на националния селекционер Камило Плачи.

Съперник на Левски за място на финала ще бъде КВК Габрово, който също продължава напред след победа с 3:1 в третия мач от серията срещу Пирин Балканстрой. Габровци загубиха първия гейм с 22:25, но след това бяха безупречни и спечелиха на 11, 18 и 17.

За полуфинала вече се класираха Марек Юнион-Ивкони и Нефтохимик 2010.