КВК Габрово отпадна от турнира за купата на CEV. В реванша от четвъртфиналите на втория по сила континентален клубен турнир загуби с 1:3 като гост на турския Мили Пиянго (Анкара) и напуска надпреварата, след като в първата среща победи с 3:2.

Домакините поведоха след лесно 25:11 в своя полза, но след това габровци се върнаха в двубоя след 25:21. Решителен за крайния изход на срещата се оказа третият гейм, спечелен драматично от турците с 27:25. В четвъртата част превъзходството беше изцяло на страната на Мили Пиянго и турският състав спечели с 25:19 и крайното 3:1.

Станислав Петков от КВК Гарбово беше най-резултатен в срещата с 20 точки. Никола Гьоргиев от домакините също завърши с 20 точки.

В следващия кръг на турнира отборът от Анкара ще играе срещу румънския Томис (Констанца), където треньор е Мартин Стоев.