Товарен влак, който превозва 200 хиляди литра сярна киселина, излезе от релсите в австралийския щат Куинсленд.

Трима души са пострадали леко.

Разляла се е малка част от товара. Полицията е отцепила района.

От железопътната компания заявиха, че причината за инцидента засега не може да бъде установена, тъй като пътищата до мястото са прекъснати, заради наводнения.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google