Американката Хариет Томсън се включи в маратон на 92-годишна възраст.

Така тя стана най-възрастната участничка в най-дългата олимпийска дистанция. Тя пресече финалната линия на надпреварата в Сан Диего в Калифорния.

Томсън успя да пробяга разстоянието от 42 километра и 200 метра за 7 часа, 24 минути и 36 секунди. Любопитното е, че някогашната пианистка в дългия си живот е успяла да пребори раково заболяване.

„Странно ми е, че хората се интересуват от мен. Не смятам, че го заслужавам, но се радвам на този интерес!”, скромничи жената.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google