Висш духовник дари на българската държава мощите на първия епископ, служил на български - Свети Климент Охридски. Поводът - строителството на параклиса "Свети Седмочисленици".

Епископ Сионий и Видинският владика Дометиан предадоха подаръка на Националния исторически музей, където мощите ще се съхраняват до построяването на параклиса. В него трябва да се съберат мощите на светите седмочисленици, покровители на българската култура. Величкият епископ Сионий получил мощите още като монах от гръцки монаси.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google