Поставената под номер 1 Вера Звонарьова се класира за полуфиналите на турнира в Сан Диего. Там тя ще срещне петата в основната схема Ана Иванович. Другата полуфинална двойка  е Агниешка Радванска  - Андреа Петкович.

Иванович заслужи място сред най-добрите 4 след като се наложи над втората поставена - Шуан Пън от Китай. Сръбкинята победи с 6:4, 6:2. Съперничкава й за място на финала, която е и фаворитка в турнира, пък победи Забиен Лисицки от Германия с 6:3, 3:6, 6:4 след 2 часа и 13 минути игра.

Германката Андреа Петкович , която е поставена под номер 2, нямаше проблеми срещу представителката на домакините Слоун Стивънс и я отстрани с 6:2, 6:1 за малко повече от час игра. Така тя си осигури полуфинален мач с полякинята Агниешка Радванска. Поставената под номер 3 Радванска победи Даниела Хантухова от Словакия с 0:6, 6:4, 6:4 в четвъртфинала.