Номер 1 в света Жустин Енен се класира за финала на турнира по тенис във Варшава, който е с награден фонд 600 000 долара. На полуфиналите белгийката победи Йелена Янкович от Сърбия със 7:5, 2:6, 6:4 след 2 часа и 36 минути игра. Това е четвърта поредна победа на Енен срещу Янкович, като тя няма нито една загуба от сръбкинята.

Лидерката в световната ранглиста, която от началото на сезона спечели титлите в Дубай и Доха, можеше да си направи мача доста по-лесен днес. Тя победе с 4:0 в първия сет, а след това имаше точки за 2:0 във втория, но допусна обрат и Янкович взе втората част. В решителния сет отново Жустин поведе с 3:1 и се стигна до 3:3. В крайна сметка белгийката стигна до успеха след две фатални грешки на съперничката си в решителен момент при 4:5.