Каролин Вожняцки завърши само с победи в групата си от Турнира на шампионките в София. В последната си среща от група „Сердика” фаворитката в надпреварата постигна обрат срещу Даниела Хантухова и спечели с 3:6, 7:6 (4), 6:4 в драматичен мач продължил 2 часа и 45 минути

Хантухова направи три пробива в първия сет, който спечели с 6:3. Във втората част Возняцки си осигури аванс с 3:1, а малко по-късно и с 5:3, но Хантухова спечели три поредни гейма. Датчанката изравни 6:6, а в тайбрека поведе с 5:2 и го спечели със 7:4 точки. В третия сет играта бе напълно равностойна, но Вожняцки успя да стигне до победата, след като направи пробив в последния 10-ти гейм на мача.

Така датчанката приключи с три победи и си гарантира първото място. Там тя ще се изправи срещу Надя Петрова или Цветана Пиронкова, които вече са сигурни полуфиналистки, но от срещата помежду им в петък ще се реши кой ще спечели първото място група „Средец”, а загубилата ще се изправи срещу доскорошната номер едно в света.