Винъс Уилямс победи французойката Ализе Корне с 6:3, 6:3 и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Следващата й съперничка е рускинята Мария Шарапова, която по-рано отстрани за 45 минути японката Мисаки Дои с 6:0, 6:0.

25-ата в схемата на турнира Уилямс се възползва от двойна грешка на Корне, за да вземе водачество в мача и след това направи един пробив във втория сет. По този начин американката спечели за общо време 1 час и 17 минути и отива в следващия етап.

Шарапова пък, която миналата година стигна до финала, до момента не е загубила нито гейм.

„Срещали сме се много пъти, така че нямаме тайни една от друга. Тя не е сред челниците в схемата, но е много опитна и трудно можеш да я изненадаш с каквото и да е. Тя е истински
спортист, така че се надявам да направим запомняща се среща”, каза Шарапова по повод следващата си съперничка.