Винъс Уилямс се раздели с откритото първенство по тенис на САЩ, след като отстъпи изненадващо с 3:6, 6:2, 6:7(5) срещу непоставената китайка Чжън Цзе в среща от втория кръг. Тя отпадна в същата фаза на надпреварата и в изминалите две години.

33-годишната Уилямс, която е най-възрастната дама във втория кръг на турнира, направи изключително слаби геймове в началото на двата загубени сета, с което 56-та в света Цзе спечели една от най-паметните победи в своята кариера. Последният сет продължи близо час, като Уилямс пропусна две отлични топки в последните две разигравания на тайбрека.

Дъждът забави значително играта на откритото първенство на САЩ, като дори отложи осем мача. Един от тях беше не сестрата на Винъс - Серина, която защитава титлата си.

Лошите метеорологични условия обаче не спряха поставените в схемата Агниешка Радванска (Полша) и На Ли (Китай), които спечелиха бързи победи преди временното прекъсване.

Радванска, номер 3 в женската схема, се наложи с 6:0, 7:5 над испанката Мария Торо-Флор, докато бившата победителка от "Ролан Гарос" победи шведката София Арвидсон с 6:2, 6:2.

Ли, пета в схемата на турнира, се нуждаеше от едва 64 минути и 29 печеливши удара срещу Арвидсон, въпреки че първоначалните прогнози сочеха към доста по-труден мач за китайката.

"Доволна съм, защото си свърших бързо работата за деня. Най-хубаво е това, че не ми се наложи да чакам и да загрявам отново, преди да изляза на корта", каза Ли, която не криеше щастието и усмивката си.