Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ - US Open с награден фонд от 21.6 милиона щатски долара.Швейцарецът победи 14-ия поставен в схемата Томи Робредо (Испания) със 7:5, 6:2, 6:2.

Световният номер 1, който има шанс да спечели шеста поредна титла в Ню Йорк имаше проблеми само в първия сет. Федерер носител на 15 титли от Големия шлем, стигна до успеха с деветия си ас за 1 час и 48 минути. Следващият съперник на Федерер е шведът Робин Сьодерлинг, който бе победен именно от швейцареца на финала на "Ролан Гарос".

Сьодерлинг отстрани руснака Николай Давиденко, който получи контузия и се отказа при резултат 7:5, 3:6, 6:2 в полза на Сьодерлинг.

Световният номер 4 Новак Джокович победи поставения под номер 15 в схемата Радек Степанек (Чехия) с 6:1, 6:3, 6:3 и ще срещне в следващия кръг испанеца Фернандо Вердаско, който надигра с 3:1 сета американеца Джон Иснър.

За осминафиналите се класира Анди Мъри, който нямаше никакви проблеми с представителя на домакините Тейлър Дент. Поставеният под номер 2 в схемата Мъри се наложи с 6:3, 6:2, 6:2 и ще играе срещу хърватина Марин Чилич за място на четвъртфиналите.