Цветана Пиронкова се класира на 1/8-финал на Уимбълдън след победа с 2-1 сета над Петра Марич от Хърватия.

С успеха си българската тенисистка стигна до този етап на престижния турнир за трета поредна година.

В следващия кръг Цвети ще се изправи срещу миналогодишната финалистка в турнира Агниешка Радванска, която елиминира Медисън Кийс.

Пиронкова сервира в първия гейм и стигна трудно до успех в него, а веднага след това съперничката й спечели на нула подаването си. В 4-ия гейм нашата тениситка успя да пробие съперничката си, а след това поведе с 4:1. Последва нов пробив на Пиронкова, а при сервиса си тя успя да спечели първия сет категорично с 6:1 само за 26 минути.

Втората част започна отново отлично за Пиронкова, която веднага проби Мартич, а след малко трудности поведе с 2:0.

След размяна на геймове и се стигна до 3:1. С невероятна игра Пиронкова успя отново да спечели гейм при подаването на Мартич и поведе с 4:1. Последва отпускане, което доведе до първи пробив на хърватката в мача, а след това Цвети загуби концентрация и допусна изравняване на геймовете - 4:4.

Пиронкова продължи с недопостими грешки, което даде увереност на Мартич, която успя да спечели сета.

Третата част започна с нов успех за хърватката, която спечели 6-ия си пореден гейма. Пиронкова успя да си върне сигурността в играта и обърна до 2:1 в нейна полза, а след това спечели подаването си за 3:1. Последва размяна на геймове и резултатът стана 4:2.

Пиронкова показа голяма увереност в следващия гейм и проби сервиса на Матрич, като не допусна нито една точка и поведе с 5:2. В сервирането си за мача Пиронкова отново започна плахо и допусна съперничката й да поведе с 40:15, но успя да демнонстрира опита си и да затвори мача след 1час и 47 минути.