Цветана Пиронкова приключи победната си серия с доста тежка загуба във втория кръг на Australian Open.

Тя падна от представителката на домакините Саманта Стоусър с 2:6, 0:6 и приключи участието си в надпреварата.

Как се разви мачът?

Двубоят започна с бърза размяна на сервиси. Стоусър поведе с 2:1. В четвъртия гейм играта бе доста оспорвана, въпреки че изглеждаше, че австралийката ще пробие.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Цвети показа здрава воля, спаси няколко геймбола и успя да изравни резултата в сета. Последва лесен гейм за Стоусър и австралийката отново поведе.

В следващия гейм Стоусър успя да пробие Цвети и резултатът стана 4:2 в нейна полза. Последва двойна грешка на Пиронкова и Стоусър отново спечели гейма - 5:2. Австралийката набра скорост и нямаше проблеми с гейма и спечели 6:2.

Вторият сет бе катастрофален за българката.  Стоусър продължи със силната си игра и спечели шест последователни гейма. Представителката на домакините не даде никакъв шанс на Цвети.

57-ата в света Пиронкова поиска медицински таймаут преди началото на втората част заради проблеми с лявото бедро, което беше превързано от физиотерапевта на турнира.

Физическите проблеми на българката продължиха и до края.