Цветана Пиронкова започна участието си на Уимбълдън по изключително убедителен начин. Първата ни ракета победи рускинята Анастасия Павлюченкова с 6:0, 6:1.

Цвети показа, че е в страхотна форма именно за любимия си турнир и постигна по-убедителен успех от фаворитките Серина Уилямс и Мария Шарапова.

Иначе Пиронкова постигна втора победа в кариерата си срещу тази съперничка след тази в Москва през 2009 година. Тя взе 38 000 паунда от наградния фонд и 100 точки за ранглистата.

Следващата й съперничка е Барбора Захлавова Стрицова или Магдалена Рибарикова.

Ето как се разви срещата:

Българката започна мача по великолепен начин и поведе с 2:0, след като спечели подаването си и направи пробив. Цвети продължи силното си представяне и поведе с 3:0. Последва нов пробив за българката. Следващия гейм бе най-оспорваният от началото на двубоя, но Цвети показа характер и поведе с 5:0. Нашата представителка доказа превъзходството си, затваряйки сета без да даде нито един гейм на Павлюченкова.

Доминацията на Пиронкова продължи и във втория сет, като тя без проблеми взе сервиса си, но след това позволи на съперничката й да изравни резултата. Българката отново бе безгрешна при последвалото си подаване, а след това записа и пробив. Пиронкова продължи да мачка на корта в Лондон и поведе с 4:1. Срещата бе прекъсната за малко, защото рускинята получи медицинска помощ заради болки в крака. След това Пиронкова не допусна никакви грешки и се поздрави с успех.