На турнира в австрийската столица Виена, Жо Вилфред Цонга се класира за четвъртфиналите след успех с 2-1 сета над германеца Даниел Брандс. Поставеният под номер 1 французин спечели първата и третата част със 7-5 и 6-3 гейма, но загуби втората с 1-6. Томи Хаас също си осигури участие сред най-добрите осем, елиминирайки Милослав Мечирж в два сета. В следващия кръг негов съперник е друг ветеран - Радек Щепанек. Напред продължават още Рабин Хаасе и Фабио Фонини.

На турнира за жени в Москва за Купа Кремъл Саманта Стоусър се класира за четвъртфиналите. Тя надигра Ализе Корне с 2:0 сета, в отделните части 6:4 и 6:1 гейма, и в следващата фаза ще срещне Ана Иванович. И двете тенесистки ще участват в турнира на шампионките в София в края на месеца. Победни днес постигнаха още Даниела Хантухова и Симона Халеп.