Цветана Пиронкова допусна загуба във втората си среща от Турнира на шампионките в София, като отстъпи на Мария Кириленко с 1:6, 4:6 след близо час и половина игра.

Мачът започна отлично за нашето момиче и още в първия гейм тя проби подаването на своята съперничка. Още в ответния гейм обаче рускинята върна пробива, а оттук нататък не даде повече гейм на пловдивчанката и взе сета с 6:1.

Втората част отново започна прекрасно за Пиронкова и тя спечели първия гейм при свой сервис, а след това взе подаването и на Кириленко, за да поведе с 2:0. Сценарият обаче почти се повтори и световната номер 15 веднага изравни за 2:2. Тя бързо направи още един пробив за 3:2 и след това увеличи на 4:2. Това бе достатъчно за рускинята и в крайна сметка тя спечели сета с 6:4.

Цветана Пиронкова е с една победа в група "Сердика" на надпреварата. С толкова са Мария Кириленко и Надя Петрова, но и двете са играли само по един мач досега. Цзе Чжън е последна в групата с две загуби от двата си двубоя.

На първата ни ракета остава един мач срещу фаворитката и 13-а в света Надя Петрова.