Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на Открито първенство на Франция по тенис с общ награден фонд 16,15 милиона евро. Българката загуби от американката Джил Крейбас с 5:7, 2:6 за 1:28 часа.

Пиронкова започна отлично мача, направи пробив и поведе с 2:0. След това тя имаше възможност за втори пробив, но допусна изравняване - 2:2. Българката отново направи пробив и поведе с 5:4, но след това Крейбъс си върна пробива и изравни.

До края американката спечели още два гейма и затвори първия сет след 56 минути игра. В началото на втората част двете си размениха по два пробива. Първо Пиронкова поведе с 2:1, но след това загуби следващите пет поредни гейма и отпадна от турнира.

Българката си осигури 5 точки за класацията на УТА и 15 хиляди евро за участието си в основната схема.